English

IPS İstanbul

Peter Buttiens

Peter Buttiens

ESMA - Avrupa Baskı Üreticileri Derneği CEO

Endüstri Mühendisliği ve Bilgisayar Teknolojileri mezunu olan Peter Buttiens Summagraphics, CADlink, Mutoh ve Ergosoft gibi şirketlerin yurtdışı satış ve pazarlama pozisyonlarında çalıştı. 2007 Mart ayından itibaren ESMA – Avrupa Baskı Üreticileri Derneği’nde CEO olarak görev almaktadır. 62 üyeden oluşan Dernek, Avrupa’da tedarikçileri, baskı merkezlerini ve danışmanlarını bir araya getirmektedir. ESMA’nın çalışmaları kapsamında fonksiyonel  ve özelleşmiş endüstriyel baskı  teknikleri, ekran ve dijital süreçlerle geniş ebat baskı, baskılı devreler(sensör ve RFID) otomotiv sanayi, kalıp oluşturmak, teknik ve dekoratif cam baskısı, tekstil baskı uygulamaları yer alıyor.

Peter Buttiens  3 yıldır Avrupa Birliği Araştırma ve Teknik Geliştirme fonuyla gerçekleşen CLIP projesini koordine etmektedir. Bu proje kapsamında çok çeşitli iletken mürekkepler geliştirilmiştir. Ayrıca küçük ve orta ölçekli firmaların araştırmalarına fon sağlayan CORNET’in projesi POLEOT- (iletken tekstile ışık geçiren araçların baskısı)’nın da koordinasyonunda bulunmuştur.

Peter Buttiens ayrıca birçok etkinlikle de stratejik ortaklıklar gerçekleştirmiş. Bunlardan bazıları PEPSO, DRUPA, GLASSTEC, INTERPACK, EUROSHOP.